QUEEN - cesty českého fanouška

blog fanouška rockové legendy cestujícího po Evropě za svou oblíbenou kapelou

SAS Band feat. Brian May - Londýn 25.11.2011

SAS Band a Brian May v Londýně 25.11.2011SAS Band a Brian May v Londýně 25.11.2011Já před Freddieho domem
No-One But You (Brian May kytara a vokály, Kerry Ellis vokály)
Somebody To Love (Brian May kytara, Kerry Ellis vokály)
Tie Your Mother Down (Brian May kytara, Kerry Ellis vokály)

Do Londýna letíme s pár lidmi z českého fanclubu, což už předem značí nadměrnou konzumaci alkoholu a ostudu - a vskutku, musím se za ně stydět už v letadle :-) Po příletu se naše cesty rozdělují; někdo jede z letiště Gatwick autobusem, jiní vlakem a navíc se čeká na "opozdilce" přilétající na Stansted. Všichni se pak scházíme u Freddieho domu na 1 Logan Place; překvapuje nás sklo připevněné na fasádu, aby fanouškové nečmárali vzkazy na mnohokrát vyčištěnou zeď. Uděláme pár fotek a jede se k ubytovně. Letos jsem vybral dobrou, máme dokonce i vlastní koupelnu.

S předstihem vyrážíme ke klubu. Cestou stihneme drobnou ostudu v autobuse, kde nastoupíme chybně prostředními dveřmi a nastává patová situace, kdy řidič trpělivě čeká, až k němu přijdeme předními, zatímco my v klidu stojíme uprostřed busu a čekáme, až se konečně rozjedeme. New guys in town - sorry, man! U klubu už čeká padesátka nejvytrvalejších - mix Němců, Rakušanů a Angličanů, které známe už mnoho let z předchozích turné. My jdeme do nedaleké hospody, kde nás čeká setkání s několika top sběrateli. Padnou nějaká ta pivka a vínka a můžeme vyrazit do klubu. Přetrpíme jakousi karaoke zpěvačku na zahřátí a přichází koncert...

Nikdo nemá nejmenšího tušení, zda se koncertu zúčastní Brian nebo Roger. Pravda se ukáže hned vzápětí. Rogerovi zemřela maminka, proto z pochopitelných důvodů zůstává doma. Brian má sice domluvené hostování v koncertu britských The Darkness, ale nakonec stíhá obojí. Koncert SAS Bandu, ve kterém se občas objevuje ke konci jako hlavní hvězda večera, proto tentokrát netradičně zahajuje. Společně s Kerry Ellis zahraje tři skladby (viz výše) a publikum je na vrcholu blaha, atmosféra je opravdu výborná. Zbytek koncertu je klasika - Chris Thompson, Patti Russo (znáte od Meat Loafa), Fabba Girls (Brian May Band), Tony Vincent (první Galileo ve We Will Rock You), Madeline Bell (americká soulová legenda) a samozřejmě znovu zmíněná Kerry Ellis (taktéž z muzikálu We Will Rock You). Protože se bohužel nemohl koncertu zúčastnit smíšek Jamie Moses, dostali jsme jeho náhradu v podobě zajímavého (avšak introvertního) Jasona Falloona, který hrával v kapele Rogera Taylora.

Zbytek londýnské návštěvy už není tak zajímavý. Po koncertu se kolem nás ještě mihne Neil Murray, ale my už míříme do "Mekáče", abychom si pěkně rozhodili trávení. Další den nakupování (Primark na Oxford Street je opravdu neskutečný - pěkný džíny za tři kila, super kabát za litr, všechny košile za stopade...), rychlé pivko na letišti a už letíme zpátky do Prahy do kruté reality mlhy a zimy :-)

Bez mého svolení prosím nepublikujte fotky z tohoto webu nikde jinde. Děkuji :-)