QUEEN - cesty českého fanouška

blog fanouška rockové legendy cestujícího po Evropě za svou oblíbenou kapelou

WWRY feat. Brian May + Roger Taylor - Berlin 23.10.2010

Theater des Westens v BerlíněKolona limuzín po skončení představeníBrian May před hotelemBrian May před hotelem

Je čtvrtek 21. října a bereme si dovolenou, abychom se podívali do Berlína na premiéru muzikálu We Will Rock You za účasti Briana i Rogera. Vstupenky jsou k dostání jednak ve speciální loterii a částečně i v nějakém speciálním prodeji - detaily neřešíme, hlavně že je máme :-) Hlavní cíle jsou pochopitelně dva - po dvou letech zase slyšet Brianův Red Special v Bohemian Rhapsody a především se opět setkat se členy Queen a ulovit nějakou tu společnou fotku nebo autogram.

U Theater des Westens jsme zhruba o tři hodinky dříve a zkoumáme okolí. Divadlo má jeden hlavní vchod a minimálně dva boční, což není příznivá zpráva. Navíc neustále přijíždějí a odjíždějí limuzíny BMW 5 GT s logem WWRY, což situaci ještě znepřehledňuje. Korzujeme sem a tam a zhruba po dvou hodinách si jako jediní všimneme odjíždějícího Briana. Jede evidentně z divadla do hotelu, což znamená, že členové Queen přijedou zřejmě k divadlu oficiálně předním vchodem, aby média udělala nějaké ty fotografie a rozhovory. Před divadlem je mezitím rozvinut červený koberec a množství fotografů a kameramanů dává kolemjdoucím najevo, že dorazí všemožné celebrity. Po příjezdu několika lokálních německých "stars" vzdáváme čekání a jdeme za nimi po červeném koberci do divadla. Tam už je doslova natřískáno, čímž pádem vzdáváme úvodní drink zdarma a raději zůstáváme blízko vchodu. Naše trpělivost se vyplácí, pět minut před začátkem představení přichází za záblesků fotoaparátů Mr. Roger Taylor. Ochranka je ovšem nekompromisní, takže ulovit podpis či fotografii stihnou jen 3-4 nejšťastnější fanouškové. Alespoň prohodíme zdvořilostní pozdrav a jdeme si sednout. Ještě jeden přesun (sedíme omylem o patro níž), jedna diskuse se sličnou hosteskou (ne, fotit se opravdu nesmí - ne že by nás takový zákaz mohl zastavit) a představení začíná...

O muzikálu se nemá cenu příliš rozšiřovat, jedná se o klasické představení adaptované na německé poměry (většina skladeb v němčině, dialogy pochopitelně taktéž, pár narážek na německé reálie). Představení je rozdělené na dvě poloviny, v té druhé pak přichází vrchol - WWRY fast spojená s představovačkou kapely a účinkujících a následně Bohemian Rhapsody, během které vychází Brian a předvádí svůj kytarový um s Red Specialem. Pak už děkovačka, konec a jdeme ven čekat na Briana a Rogera. V divadle zatím probíhá jednak afterparty (s řádově několika desítkami hostů včetně fanoušků) a pak především VIP afterparty, na kterou mají přístup pouze ti nejvyvolenější. Brian s Rogerem jsou pochopitelně na té druhé a zprávy z ní pronikají ven pouze zřídka. Venku nás čeká kolem deseti, vybrali jsme si jeden z bočních vchodů a v totálním mrazu konverzujeme a modlíme se, aby čas utíkal co nejrychleji. Opět situaci neusnadňují kolony limuzín, které postupně zajíždějí před přední vchod a odvážejí celebrity. Po chvíli vychází Ben Elton, který nás ovšem příliš nezajímá. Už se i nenápadně chodíme na pár chvilek ohřát do divadla. A až před druhou hodinou ranní nabírá situace tempo...

V 01:40 to ostatní fanouškové vzdávají a zbýváme pouze my tři z Česka. V 01:50 vychází Roger - pochopitelně ze speciálního čtvrtého bočního vchodu, který jsme jaksi přehlédli. Rychle nastoupí do limuzíny, ale posmutnělé pohledy nás zmrzlíků ho nakonec přesvědčí, stáhne okénko, my si jdeme pro autogramy a zjišťujeme, co je u Queen nového. Smutná zpráva - turné s Taylorem Hawkinsem bohužel asi nebude. Ještě pár vtípků na téma Rogerova čerstvého manželství a loučíme se. Roger nás na rozloučenou povzbudí, že Brian je ještě na afterparty. Naštěstí nečekáme dlouho, v 01:58 vychází kudrnatý kytarista. První větou nás hned zmrazí - "sorry pánové, jsem unavený, jedu domů." WTF? Přeci jsme nemrzli zbytečně? No buď si dělal srandu nebo se ho nás zželelo, každopádně se po pár sekundách vrací a podepisuje se s odůvodněním, že my jsme přece ti "good guys". Stisk ruky prodlužujeme, protože ty naše už solidně modrají zimou. Zamávání, palec nahoru a jdeme do hotelu chrnět. Stojí za to konstatovat, že původně jsme chtěli odejít do hotelu už v jednu a v poslední chvíli jsme se rozhodli, že vytrváme přesně do dvou - vyplatilo se to maximálně.

K následujícímu dni už není moc dodávat. Mám několik opravdu extrémně povedených fotografií z minulého turné, které jsem si chtěl nechat podepsat a zarámovat. Zjistíme tedy, kde členové Queen bydlí a jdeme se tam na pár hodin podívat. Opět absolvujeme klasické kolečko, tentokrát jen v trochu jiném pořadí - prakticky hned potkáváme Rogera, následují tři hodiny mrznutí, pak vychází Brian, kraťoučký pokec, ještě kratší focení a s mírnými technickými obtížemi (objížďky, zácpy, nedostatek motorového oleje atd.) dorážíme v sedm večer do Prahy.

Bez mého svolení prosím nepublikujte fotky z tohoto webu nikde jinde. Děkuji :-)